Potenciál
Dotační program Potenciál přináší dotaci na podporu zavádění a rozšiřování podniků s infrastrukturou pro výzkum, vývoj a inovace. Hlavním cílem výzvy je rozvoj a posilování výzkumných a inovačních kapacit a zavádění pokročilých technologií.
Na co lze získat podporu
- založení nebo rozvoj center průmyslového výzkumu, vývoje a inovací
Kdo může žádat (příjemce podpory)
- malé a střední podniky (MSP)
- velké podniky
Omezení výzvy
Váš projekt musí splňovat všechny specifické podmínky výzvy a spolu s žádostí musíte předložit i povinné dokumenty. Kvalitní a bezchybné podání žádosti je klíčové pro úspěch.
- projekt musí být realizován na území ČR mimo hl. m. Prahy (sídlo společnosti v Praze být může)
Podobně zaměřené dotace
Aplikace – mezinárodní spolupráce
Dotace pro podniky a výzkumné organizace na realizaci průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje nejlépe ve spolupráci s výzkumnými organizacemi, a to pro projekty které jsou podány v IraSME apod.
Inovační vouchery – ochrana práv průmyslového vlastnictví
Dotace až 75% pro malé a střední podniky, organizace pro výzkum a šíření znalostí na zveřejnění přihlášek vynálezů, registrace užitných vzorů, registrace průmyslových vzorů, registrace ochranných známek.
Inovativní projekty oběhového hospodářství v Moravskoslezském kraji
Dotace až 85 % pro církve a církevní organizace, dobrovolné svazky obcí, fyzické osoby podnikající, kraje, městské části, nadace a obecně prospěšné společnosti, nestátní neziskové organizace, obce, obchodní společnosti a družstva, organizační složky státu, příspěvkové organizace, státní organizace, státní podniky, veřejnoprávní instituce, veřejné výzkumné instituce, vysoké školy, školy a školská zařízení na projekty třídění, dotřiďování, úpravy, materiálové přeměny, chemické recyklace ostatních a nebezpečných odpadů moderními způsoby, které v dnešní době nejsou v provozech běžné.
Inovativní projekty oběhového hospodářství v Ústeckém kraji
Dotace až 85 % pro církve a církevní organizace, dobrovolné svazky obcí, fyzické osoby podnikající, kraje městské části, nadace a obecně prospěšné společnosti, nestátní neziskové organizace, obce, obchodní společnosti a družstva, organizační složky státu, příspěvkové organizace, státní organizace, státní podniky, veřejnoprávní instituce, veřejné výzkumné instituce, vysoké školy, školy a školská zařízení na projekty třídění, dotřiďování, úpravy, materiálové přeměny, chemické recyklace ostatních a nebezpečných odpadů moderními způsoby, které v dnešní době nejsou v provozech běžné.