Spolupráce – klastry
Dotační program Spolupráce – klastry přináší dotaci na podporu spolupráce mezi firmami a výzkumnými institucemi, aby spolu více pracovali na nových nápadech a technologiích. Výzva také chce propojit podniky s technologickými centry, digitálními inovačními huby a dalšími organizacemi, aby vznikaly nové příležitosti pro inovace a investice, a urychlit změny v průmyslu. Hlavním cílem je pomoct malým a středním firmám zavádět nové technologie a inovace. Posílení těchto vazeb na různých úrovních povede k růstu ekonomiky založené na znalostech a inovacích.
Na co lze získat podporu
- kolektivní výzkum – výzkumné a vývojové aktivity, odpovídající inovačním potřebám podniků daného průmyslového odvětví nebo specifické technologické oblasti
- sdílená infrastruktura – založení nebo rozvoj a vybavení centra klastru
- rozvoj inovačního klastru – rozšiřování klastru a zvyšování kvality jeho řízení, zavádění pokročilých technologií, sdílení znalostí a internacionalizace
Kdo může žádat (příjemce podpory)
- malé a střední podniky (MSP)
- velké podniky
- výzkumné organizace
Výše a míra dotace
Pro Váš projekt můžete získat finanční podporu až ve výši 56 mil. Kč.
Míra podpory se liší následovně:
A) míra podpory u aktivity kolektivní výzkum
- malý podnik 40 – 75 %
- střední podnik 35 – 65 %
- velký podnik 25 – 50 %
B) mira podpory u aktivit sdílená infrastruktura a rozvoj inovačního klastru
- bez ohledu na velikost 50 %
Jaké výdaje lze podpořit
- A) kolektivní výzkum
- osobní náklady
- smluvní výzkum
- konzultační služby
- materiál
- režijní náklady
- B) sdílená infrastruktura
- stroje a zařízení včetně hardware a sítí
- software a data
- práva duševního vlastnictví
- C) rozvoj inovačního klastru
- osobní náklady a cestovné
- služby poradců, expertů a studie
- marketing a propagace
- semináře, konference
- nájemné
- režijní náklady
- náklady na získání známky excelence ESCA (The European Secretariat for Cluster Analysis)
Velikost projektu
Celkové způsobilé výdaje na projekt musí být v rozmezí od 2 mil. Kč do 80 mil. Kč.
Projekty mající celkové způsobilé výdaje nižší než minimální, jsou nepřijatelné a nebudou přijaty do hodnotícího procesu. Maximální výše celkových způsobilých výdajů je nepřekročitelná.
Omezení výzvy
Váš projekt musí splňovat všechny specifické podmínky výzvy a spolu s žádostí musíte předložit i povinné dokumenty. Kvalitní a bezchybné podání žádosti je klíčové pro úspěch.
- projekt musí být realizován na území ČR mimo hl. m. Prahy (sídlo společnosti v Praze být může)
- v aktivitě A) a B) může 1 žadatel (IČO) podat max. 2 žádosti o podporu
- v aktivitě C) může 1 žadatel (IČO) podat pouze 1 žádost o podporu a zároveň nesmí mít aktivní žádost v aktivitě C) v I. Výzvě aktivity Spolupráce – klastry
- nezralý klastr: minimálně 10 MSP + 1 organizace pro výzkum a šíření znalostí
- rozvinutý klastr: minimálně 10 MSP + 2 organizace pro výzkum a šíření znalostí
- excelentní klastr: minimálně 15 MSP + 2 organizace pro výzkum a šíření znalostí
Podobně zaměřené dotace
Aplikace – mezinárodní spolupráce
Dotace pro podniky a výzkumné organizace na realizaci průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje nejlépe ve spolupráci s výzkumnými organizacemi, a to pro projekty které jsou podány v IraSME apod.
Inovační vouchery – ochrana práv průmyslového vlastnictví
Dotace až 75% pro malé a střední podniky, organizace pro výzkum a šíření znalostí na zveřejnění přihlášek vynálezů, registrace užitných vzorů, registrace průmyslových vzorů, registrace ochranných známek.
Inovativní projekty oběhového hospodářství v Moravskoslezském kraji
Dotace až 85 % pro církve a církevní organizace, dobrovolné svazky obcí, fyzické osoby podnikající, kraje, městské části, nadace a obecně prospěšné společnosti, nestátní neziskové organizace, obce, obchodní společnosti a družstva, organizační složky státu, příspěvkové organizace, státní organizace, státní podniky, veřejnoprávní instituce, veřejné výzkumné instituce, vysoké školy, školy a školská zařízení na projekty třídění, dotřiďování, úpravy, materiálové přeměny, chemické recyklace ostatních a nebezpečných odpadů moderními způsoby, které v dnešní době nejsou v provozech běžné.
Inovativní projekty oběhového hospodářství v Ústeckém kraji
Dotace až 85 % pro církve a církevní organizace, dobrovolné svazky obcí, fyzické osoby podnikající, kraje městské části, nadace a obecně prospěšné společnosti, nestátní neziskové organizace, obce, obchodní společnosti a družstva, organizační složky státu, příspěvkové organizace, státní organizace, státní podniky, veřejnoprávní instituce, veřejné výzkumné instituce, vysoké školy, školy a školská zařízení na projekty třídění, dotřiďování, úpravy, materiálové přeměny, chemické recyklace ostatních a nebezpečných odpadů moderními způsoby, které v dnešní době nejsou v provozech běžné.