Technologické platformy
Dotační program Technologické platformy přináší dotaci na rozvoj sítí a platforem, které propojí firmy a výzkumné instituce, aby spolu více spolupracovaly na výzkumu a inovacích. Cílem výzvy je urychlit digitální a ekologickou transformaci, zvýšit odolnost průmyslových odvětví a zavést nové technologie v podnicích. Tyto platformy pomůžou firmám přijímat potřebná opatření pro úspěšný přechod na udržitelnou a moderní ekonomiku. Spolupráce na regionální, národní i mezinárodní úrovni povede k růstu ekonomiky založené na znalostech a inovacích a podpoří rozvoj odvětví s vysokým inovačním potenciálem.
Na co lze získat podporu
- tvorba akčního plánu pro digitální a zelenou transformaci (definuje, jaká opatření a pokročilé technologie jsou nutné k realizaci duální transformace, jaký rozsah, přínosy a podmínky vyžaduje)
- navázání hlubší spolupráce s evropskými technologickými platformami (ETP) a evropskými technologickými a inovačními platformami (ETIP) apod.
- koordinace českých podnikatelských subjektů a organizací pro výzkum a šíření znalostí v přístupu do programu Horizon Europe a dalších evropských programů
Kdo může žádat (příjemce podpory)
- malé a střední podniky (MSP)
- velké podniky
Výše a míra dotace
Pro Váš projekt můžete získat finanční podporu až ve výši 7,5 mil. Kč.
Míra podpory činí pro všechny podniky 75 %.
Jaké výdaje lze podpořit
- osobní náklady
- HW a SW
- služby poradců, expertů a studie
- semináře, konference – náklady na organizaci pracovních setkání, seminářů, workshopů a konferencí související s podporovaným projektem (tj. pronájem sálu, vybavení prostor, technické zajištění akcí, náklady na přednášející apod.)
- marketing a propagace (letáky, brožury, bannery, reklamní předměty atd.)
- nájemné
- režijní náklady
Velikost projektu
Celkové způsobilé výdaje na projekt musí být v rozmezí od 2 mil. Kč do 10 mil. Kč.
Projekty mající celkové způsobilé výdaje nižší než minimální, jsou nepřijatelné a nebudou přijaty do hodnotícího procesu. Maximální výše celkových způsobilých výdajů je nepřekročitelná.
Omezení výzvy
Projekt musí splňovat specifické podmínky výzvy a spolu s žádostí musíte předložit i povinné dokumenty. Kvalitní a bezchybné podání žádosti je klíčové pro úspěch.
- projekt musí být realizován na území ČR mimo hl. m. Prahy (sídlo společnosti v Praze být může)
- každý žadatel (IČO) je v této Výzvě oprávněn předložit maximálně 1 aktivní žádost o podporu
- dotace je poskytována v režimu de minimis, tj. max. 300 tis. EUR za dobu 3 let.
Podobně zaměřené dotace
Aplikace – mezinárodní spolupráce
Dotace pro podniky a výzkumné organizace na realizaci průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje nejlépe ve spolupráci s výzkumnými organizacemi, a to pro projekty které jsou podány v IraSME apod.
Inovační vouchery – ochrana práv průmyslového vlastnictví
Dotace až 75% pro malé a střední podniky, organizace pro výzkum a šíření znalostí na zveřejnění přihlášek vynálezů, registrace užitných vzorů, registrace průmyslových vzorů, registrace ochranných známek.
Inovativní projekty oběhového hospodářství v Moravskoslezském kraji
Dotace až 85 % pro církve a církevní organizace, dobrovolné svazky obcí, fyzické osoby podnikající, kraje, městské části, nadace a obecně prospěšné společnosti, nestátní neziskové organizace, obce, obchodní společnosti a družstva, organizační složky státu, příspěvkové organizace, státní organizace, státní podniky, veřejnoprávní instituce, veřejné výzkumné instituce, vysoké školy, školy a školská zařízení na projekty třídění, dotřiďování, úpravy, materiálové přeměny, chemické recyklace ostatních a nebezpečných odpadů moderními způsoby, které v dnešní době nejsou v provozech běžné.
Inovativní projekty oběhového hospodářství v Ústeckém kraji
Dotace až 85 % pro církve a církevní organizace, dobrovolné svazky obcí, fyzické osoby podnikající, kraje městské části, nadace a obecně prospěšné společnosti, nestátní neziskové organizace, obce, obchodní společnosti a družstva, organizační složky státu, příspěvkové organizace, státní organizace, státní podniky, veřejnoprávní instituce, veřejné výzkumné instituce, vysoké školy, školy a školská zařízení na projekty třídění, dotřiďování, úpravy, materiálové přeměny, chemické recyklace ostatních a nebezpečných odpadů moderními způsoby, které v dnešní době nejsou v provozech běžné.